domPDF Laravel Css Okumuyor

DomPdf ile blade dosyamın içindekileri pdf e çevirmek istiyorum fakat stil dosyalarımı okumuyor.
Head etiketi içerisinde style içinde kullanıyorum gene okumuyor. Daha önceden karşılaşıp sorunu halleden varsa yardımlarını bekliyorum…

Merhaba, ne yazıkki yazdıklarınızda takip edebileceğimiz, anlayabileceğimiz ve kontrol edebileceğimiz bir girdi yok. Bu durumda yalnızca domPDF kullanmış, onu da tam olarak sizin istediğiniz gibi kullanmış onda da tam olarak sizinle aynı sorunu yaşamış kişiler hissi kablel vuku ile bir parçası olabilir bu başlığın :slight_smile:

Doğru bir şekilde soru sormak adına;

• Uygulamanızda neler kullanıyorsunuz, sürümleri ne?
  • Bu işlem için neyi hedefliyordunuz?
  • Bu hedef için hangi paketleri kullandınız? Nasıl kurdunuz?
  • Sonucunda ne olmasını bekliyordunuz, onun yerine ne oldu?
  • Bu soruna dair araştırmalarınızda hangi yönergeleri buldunuz, uyguladınız ve ne olmasını beklerken ne oldu?
  • Tam olarak hangi sorunda/hatada takıldınız ve niçin ilerleyemiyorsunuz?

Bunları belirtin ki müsait olan kimseler için incelenebilir bir şey olsun.

Ben bunu yazmak yerine gerçek sorununuzu inceleyip öneride bulunabilirdim örneğin.

dompdf yavaş çalıştığı için snappy e geçiş yaptım fakat değişen bir şey olmadı.
listele fonksyonum ile listeletip downloadPdf ile indirmeye çalışıyorum.
Chromda olan çıktı ve pdf olarak aldığım çıktı.b

Arkadaşlar kullandığım pdf kütüphaneleri (Dompdf-Snappy-mPdf) flex özelliğini desteklemediği için sonuç alamıyormuşum. Çözümünü daha bulamadım, daha önceden karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum

ÇÖZÜM

Arkadaşlar flex özelliğini okumadığı için pdf kütüphaneleri çözümü şu şekilde gerçekleştirdim:
display:flex yerine display: -webkit-box; ve ihtiyaca göre box-sizing: border-box;
ve ekstra olarak:
-webkit-box-pack: center;
display: inline-block; satırlarını ilgili css sınıfına ekleyince flex ile aldığım sonuçların aynısını aldım ve pdfte de sıkıntı çıkmadı.
SnappyPdf te denenmiştir.(GitHub - barryvdh/laravel-snappy: Laravel Snappy PDF)

1 Beğeni