Foreach dısına nasıl veri gönderebilirim?

Merhabalar,
bir form alanında aynı zamanda bazı verileri de listeliyorum.Bunun için foreach kullanıyorum ama bu seferde döngü kadar form olusuyor.formu döngü dısında olusturup, foreach döngusunden aldigim bir sütunun indislerini dışarıdaki formun
yonlendirme alanina nasıl parametre olarak gönderebilirim?

Sorunuz anlaşılabilir değil ne yazık ki. “foreach döngüsünden alınan sütun” derken veritabanındaki sütun başlığınız dizideki indisiniz olarak mı geçiyor? Burada bir şey anlaşılmıyor yani.

foreach dışına veri gönderme ile ilgili ise;
php’de foreach döngüleri aktif scope’u paylaşır. Yani foreach tanımında ve içinde tanımlanan/atanan değerler, foreach dışında da kullanılabilir durumda olur zaten. Önce foreach çalışıyor ve içinde bir şey atıyorsanız son atanan değer kodun devamında da aynı değişken adıyla kullanılabilir.

Ancak sanıyorum burada sizin sorunuz daha ziyade form oluşturma/ekrana basma vs gibi blade tarafındaki işlemler. Blade içinde belirli bir yerde bir şey göstermek için koşullandırma/değer atama kısmını view (blade) içinde yapmamalısınız zaten. Bunu controller seviyesindeyken çözüp, doğru değişken/key ile blade içinde doğrudan kullanmalısınız.

2 Beğeni

evet uğur hocam formun ilgili route u
id parametresine sahip.Ben bu id yi form içindeki forecah döngüsünden almak istiyorum Yani döngü dışına veri göndermek istiyorum.

Yani Şunun gibi:
`<form action="{{route(’…’, [‘id’=>$address->id])}} method=“post”>
@csrf
@foreach($data as $address)

@endforeach

` Yani şu şekilde bir yapı kurmak mümkün mü?

Mantıklı bir kullanım gibi görünmüyor. Bütün adreslerin verisinin bulunduğu form niçin tek bir adresin id’sinin bulunduğu bir URL’e gidiyor?