Jetsream bootstrap

Merhabalar,
livewire yapisina bootstrap nasil ekleniyor ya da bu yapi bootstrap desteklemiyor mu yardimci olabilecek var mi?

Merhaba, Laravel 8 sürümü ile beraber dahili gelen arayüz paketinde Tailwind CSS kullanmaya başladı. Tailwind güzel bir araç ancak birçoğumuzun Bootstrap ile bir sorunumuz yoktu. Bootstrap’in bir seçenek olmaktan çıkarılması insanların bir şekilde Tailwind’e alıştırılmak istenmesi diye düşünüyorum :slight_smile:

Ancak çok basit bir çözüm var, tıpkı Laravel 7’deki gibi laravel/ui paketini kullanarak bootstrap ile çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu paket Laravel 8 ile de çalışıyor ama pek bahsetmek istemiyorlar diyelim :))

Eğer Laravel Jetstream kullanıyorsanız ve Jetstream ile birlikte bootstrap kullanmak istiyorsanız da toplulukta geliştirilmiş Jetstrap isimli bir paket var.

Ancak ben laravel/ui ile bildiğimiz usulde çözmeyi tercih ediyorum şu anda.

2 Beğeni

Teşekkür ederim ugur bey.Peki bu sistem tailwind dayatmasi yapar mi bize ilerki surumlerde.Simdiden alismaya baslamak lazimmi sizce :slightly_smiling_face:

Önyüzü illa Laravel’in sunduğu seçeneklerden biriyle yapma gerekliliği yok aslında. Zaten bu şekilde zan altında kalmamak için Fortify’ı çıkardılar.

İleride laravel/ui bir şekilde kullanılamaz hale gelse bile bize bir front-end stack dayatmayacaklar. İstediğimiz ekranları çıkarıp gömülü gelen kullanıcı işlemlerini de Fortify ile bağlayabiliriz. Neticede 3-4 tane view hepsi :slight_smile:

Tailwind’i beğeniyor ve kullanmak istiyorsanız minik alıştırmalar yapmak iyidir tabii. Ama Laravel kök geliştirici ekibi onu öneriyor diye kullanmak zorunda değiliz. Şu anda vaktimiz yoksa işi gücü bırakıp onu öğrenmeye vakit ayıramayabiliriz.