Yeni laravel.istanbul forumu hakkında

Laravel İstanbul grubunun gündem ve soru/yanıt yazışmaları, geçmişe dönük referans verilebilir bir arşivinin de oluşması için bu forumda sürdürülecektir.

Bu forum altında:

  • Karşılaştığınız hata/sorunlara dair arama yapabilirsiniz,

  • Arama sonucunda kendi aldığınız hataya ilişkin bir yanıt bulamadığınızı düşünüyorsanız farklı kelimelerle tekrar arama yapabilirsiniz,

  • Akıllıca seçilmiş kelimelerle yapılan aramalara rağmen bir sonuç bulamazsanız, karşılaştığınız sorunu açıklayıp destek talep edebilmek adına bir konu açabilirsiniz,

  • Yeni bir konu açarken; içinde bulunduğunuz durumu, hatanın/sorunun hangi şartlar altında yaşandığını, yardım etmek isteyenlerin aynı sorunu nasıl gözümleyebileceklerini detaylıca belirtmeniz elzemdir. Ancak bu şekilde yardım alabilir ve sonradan gelenler için kayda değer bir arşiv bırakabilirsiniz.

  • Nasıl soru soracağınızı kestiremiyorsanız Doğru Düzgün Soru Sormanın Yolları rehberini okuyabilirsiniz. (bunu kesinlikle öneriyoruz)

Neden ÖYD Forumundayız?

Özgür Yazılım Derneği, yazılım ve çevre konuları için açtığı bu platformda dileyen özgür yazılım topluluklarının kendi alt kategorisini oluşturabileceklerini duyurdu. Bir forum sistemini kurmak ve yaşatmak maliyeti yerine, gerektiğinde ilgili konularla bağlantı da sağlanabilecek bir çatı platformun içinde bulunmak çok daha verimli olacağından laravel.istanbul topluluk forumu artık forum.oyd.org.tr’de.

Toplulukta birbirimize saygı için forumun genel kuralları geçerlidir. laravel.istanbul forumlarına özel bir kural tanımlaması gerektiğinde bu başlık güncellenecektir.

İyi forumlar :slight_smile:

4 Beğeni